Skip links

Hakkımızda

Hakkımızda

Cephalink, uluslararası etik standartlar çerçevesinde araştırma alanında geniş yelpazede hizmet ve ürün sağlamaktadır. Bünyesinde bulunan son teknoloji ile donatılmış laboratuvarları sayesinde eğitim ve bilimsel araştırmalara katkı sağlamayı misyon edinmiş bir şirkettir. Laboratuvarımız araştırmacıların çalışmalarına hizmet sunmak ve kendi çalışmalarını da yürütebilmek adına yerel etik kurul iznine bağlı olarak çalışma imkanı sunmakta ve Deney Hayvanı Kullanım Sertifika programları düzenlemektedir.
Laboratuvarımız fare, sıçan, kobay ve tavşan türlerine ait farklı ırklarda hayvanların barınma ve bakımını sağlamaktadır. Laboratuvarımızda üretim ve bakım hizmetleri ulusal ve uluslararası standartlara uygun bir şekilde gerçekleşmekte olup, hayvan refahı ve koruma açılımlarına uymaktadır. Deneyimli ve uzman personeli ile yerli ve yabancı üniversitelerdeki lisansüstü programlarda yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin araştırmalarını ve tezlerini yürütebilmelerine, öğretim üyeleri ve araştırmacıların gözlem, deney, proje, araştırma ve çalışmalarına olanak sağlaması açısından gelişmiş bir altyapı ve teknik destek sunmaktadır.

Misyonumuz

Araştırma ve geliştirmeye yönelik çalışmalarla, personelinimizin tüm teknik bilgi ve deneyimini kullanarak, uluslararası alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefleyen,
⦁ Gıda güvenliği testleri ile sağlıklı gıdaların belirlenmesine katkıda bulunmak,
⦁ Mevcut bulunan gıda takviyelerinin etkinlik (endikasyon) analizlerini yapmak,
⦁ Kimyasalların maddelerin etkilerini ve toksik etkilerini ve dozlarını saptamak,
⦁ Gebe hayvanlar üzerinde ki çalışmalarımız ile anne ve yavru sağlığını korumak,
⦁ Tüm dermo-kozmetik ürünlerin, kimyasal maddelerin, implantların, medikal malzeme vb. ürünlerin irritasyon, toksisite testlerini akredite bir şekilde yapmaktır. Bu alanda çalışan araştırmacı ve kurumlara geniş yelpazade hizmet ve ürün sunmaktayız..

Vizyonumuz

Bilime dayalı bir laboratuvar kuruluşu olarak laboratuvar hizmetlerinde ilk ve en güvenilir laboratuvar olmayı hedefliyoruz.Bunu başarmak için üst yönetim olarak rekabetçi ve verimli bir hizmet organizasyonu oluşturmak ilk önceliğimiz. Müşterilerimize yenilikçi ve kaliteli laboratuvar, araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunarak tüm laboratuvar hizmetlerinde eksiksiz, zamanında, doğru, kaliteli ve güvenilir test, analiz, ölçüm, muayene ve kontrol hizmeti sunan öncü bir laboratuvar olmak.